+420 774 729 225 info@naturfor.eu

Dřevostavby

Bydlete moderně a energeticky nenáročně

Proč zvolit dřevostavbu

Dřevostavby jsou stále oblíbenější a mají spoustu předností před běžnými zděnými systémy – vynikají hlavně rychlostí výstavby, suchým procesem výstavby, menším obestavěným prostorem, lepšími tepelnými vlastnostmi. Dřevostavba se zakládá na betonové desce nebo na betonových pásech. Je možné použít i zemní vruty. Na betonové desce se namontují jen stěny u základových pásů a zemních vrutů se montuje dřevěná stropní konstrukce se zateplením a zvýšenou úpravou proti vlhkosti.

Dřevostavby lze vyrábět a dodávat pro letmou montáž, to znamená smontovat přímo na stavbě nebo formou panelové výstavby (prefabrikovaná výroba panelů ve výrobní hale), případně jako panely z CLT (cross laminate timber).

Rámová konstrukce stěny je z KVH proMlů šířky 160mm, které jsou spojeny pomocí pevnostních vrutů. Opláštění stěny rámové konstrukce z vnitřní strany je s OSB s lepenými spoji – tato vrstva funguje jako parobrzda. Na OSB se namontuje rošt pro instalace a po instalacích se zaklopí sádrovláknitou deskou.

Opláštění rámové konstrukce z vnější stěny je z dřevovláknité izolace, na kterou se montuje provětraná fasáda nebo prodyšná kontaktní fasáda. Do vzniklé dutiny se vkládá izolace v rohožích nebo foukaná celulóza. Poradíme Vám s výběrem montované dřevostavby, zhotovíme 3D návrh případně doporučíme projektanta ke zpracování projektové dokumentace. Každý projekt řešíme dle potřeb zákazníka v různých stadiích rozpracovanosti. V případě zájmu o realizaci Vám vyhotovíme cenovou nabídku na základě předložené projektové dokumentace, popřípadě na základě prohlídky se zaměřením stavby a návrhem prováděcího řešení včetně 3D projekce. Ucelenou nabídku doplníme okapovým systémem STRUGA. Zajistíme provedení statických výpočtů autorizovaným inženýrem dle platných norem ČSN a EU, případně doporučíme projektanta ke zpracování projektové dokumentace. Každý projekt řešíme dle potřeb zákazníka v různých stadiích rozpracovanosti.

Roubenky se vyrábí ze suchých dřevěných profilů BSH, které jsou lepené a napojované z více kusů, podélné spojení je na pero a drážku. Roubenka se vyřezává na CNC stroji dle námi zpracovanými daty. V rozích jsou spojeny typickým rybinovým přeplátováním, které svazuje celou konstrukci roubenky. Největší výhodou takto zpracované roubenky je rychlost výroby a montáže na stavbě.

Před založením konstrukce se namontuje okapní plech a založí se první řada, která se vyrovná. Podélné spojení na pero a drážku se utěsní pomocí paměťové pásky, tímto způsobem se smontuje celá roubenka včetně střechy. U roubenky z BSH profilů můžete bydlet takřka ihned po smontování domu. BSH profil je suchý a podléhá minimálním objemovým změnám a proto roubenka sedá minimálně. Tím se vynechá technologická přestávka sedání a větrání konstrukce jako u srubu ze syrové kulatiny. Do takto namontované roubenky se můžou osadit okna, dveře a kompletní interiér roubenky a můžete se stěhovat.

Roubenky z hranných prvk

V České republice jsou historicky zabydlené především roubenky z hraněných prvků. Dříve ručně tesané, dnes řezané hranoly jsou v rozích nejčastěji spojovány „na rybinu“. Vzhledem k tomu, že jsou geometricky symetrické, ostrohranné prvky lze mnohem snadněji opracovávat . Díky tomu je tato stavba jednodušší a rychlejší na výrobu. I v tomto případě pronikla do opracování dřevěných prvků prefabrikace, která se v současné době přesouvá především do hal s automatickými dřevoobráběcími centry.

V případě zájmu o realizaci roubenky Vám vyhotovíme cenovou nabídku na základě předložené projektové dokumentace, popřípadě na základě prohlídky se zaměřením stavby a návrhem prováděcího řešení včetně 3D projekce. Ucelenou nabídku doplníme okapovým systémem STRUGA. Zajistíme provedení statických výpočtů autorizovaným inženýrem dle platných norem ČSN a EU, případně doporučíme projektanta ke zpracování projektové dokumentace. Každý projekt řešíme dle potřeb zákazníka v různých stadiích rozpracovanosti.

Moderní vzhled

Domy ze dřeva jsou zkrátka nadčasové. Jejich jednoduché a hladké linie z módy jen tak nevyjdou, nemusíte se tudíž bát, že styl vašeho domu bude jen chvilkovou záležitostí.

Energetická nenáročnost

Dřevostavby jsou energeticky mnohem méně náročné už během těžby dřeva. Na jeho zpracování je totiž potřeba až 5x méně energie, než na jiné stavební materiály.

Rychlá výstavba

Jednou z velkých výhod dřevostaveb je čas, za který je možné je vybudovat. S jejich realizací je totiž možné začít prakticky kdykoliv a práce odsýpá výrazně rychleji, než u klasických zděných domů.

Nízká cena

Materiál není jedinou položkou, která je v rámci dřevostaveb levnější. Výrazně ušetřit se díky izolačním schopnostem dá také na energiích. Nejlevnější jsou zkrátka ty, které nemusíme vůbec vyrobit.

Spojte se s námi

Rádi vám zodpovíme jakékoliv otázky týkající se naich slueb a moné spolupráce. V pípadzájmu se nás prosím nezdráhejte kontaktovat.

Sídlo společnosti

Prostední 2240, 760 01 Zlín

Výroba

Lhota u Vsetína .p. 266, 755 02 Lhota u Vsetína

Telefon

+420 774 729 225

Kontaktní formulář

Nová pole